Мін'юст Росії відкинув звинувачення Олега Сенцова про тортури

26 квiтня 12:56

ЄСПЛ запитав у РФ, чи піддавався Сенцов жорстокому поводженню і чи був суд "незалежним і неупередженим". Росія продовжує заперечувати звинувачення в жорстокому поводженні з українським режисером.

 

Міністерство юстиції Росії у своїй відповіді Європейському суду з прав людини заявило про те, що український режисер Олег Сенцов, який незаконно утримується і засуджений у РФ, не піддавався жорстокому поводженню під час затримання, а зафіксовані у нього гематоми і синці мають "альтернативне походження", передає російське видання Meduza.

Суд поставив російським властям ряд питань, чи піддавався Сенцов жорстокому поводженню та чи був суд над українськими громадянами "незалежним і неупередженим".

Правоохоронці РФ "провели ретельне розслідування" заяви Сенцова про жорстоке поводження і "не знайшли причин для порушення кримінальної справи", йдеться в відповіді російської влади, яку виданю передала міжнародна правозахисна організація "Агора". У відповіді Мін'юсту РФ до ЄСПЛ також йдеться, що справу Сенцова розглядав "суд, створений на підставі закону, а вирок не був заснований на свідченнях, отриманих під тиском".

Російська газета "Відомості" пише, що садна і синці у Сенцова російська влада пояснює тим, що під час арешту і обшуку він "на нетривалий час був притиснутий обличчям до стіни".

Нагадаємо, що український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російській в'язниці 14 травня 2018 року. Він вимагав, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів в РФ і окупованому Криму.

5 жовтня у ФСВП РФ заявили про припинення Сенцовим голодування. Незабаром адвокат Сенцова Дмитро Дінз заявив, що Сенцов має намір виходити з голодування 6 жовтня. Він пояснив, що стан здоров'я в'язня критичний, і тюремні медики погрожують ввести його в кому для штучного годування.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс обвинувальний вирок українцю – 20 років колонії суворого режиму.