Луценко назвав прізвища підозрюваних у справі про перестрілку між поліцейськими в Княжичах

01 вересня 02:44

Генпрокурор анонсував вручення ще восьми повідомлень про підозру.

 

Генеральна прокуратура України вручила повідомлення про підозру трьом офіцерам поліції (двоє з них - колишні). Їх у прокуратурі вважають тими, що організували і зробили можливим застосування вогнепальної зброї в селі Княжичі Київської області, де минулої зими загинули 5 поліцейських.

"За фактом вбивства 5 працівників МВС в с. Княжичі, перевищення влади і недбалості працівників Національної поліції оголошено підозри колишньому начальнику управління карного розшуку Києва Куряті, колишньому заступнику начальника відділу карного розшуку райвідділу Мариновському, старшому інспектору КОРДу Курті", - написав на своїй сторінці в Facebook генпрокурор України Юрій Луценко. За його словами, планується вручити ще вісім повідомлень про підозру.

Як повідомлялося, трьом підозрюваним підозрюваним інкриміновані ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. 1, п. 5, ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27 та п. 1, п. 5, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (перевищення влади, що спричинило тяжкі наслідки, умисне вбивство двох і більше осіб вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, і замах на умисне вбивство).

"До суду підготовлено клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - повідомили в прес-службі ГПУ.

У ніч на 4 грудня 2016 року під час спецоперації по затриманню грабіжників в селі Княжичі Броварського району Київської області через неузгоджені дії загинули два співробітники поліції охорони, двоє поліцейських і боєць спецпідрозділу КОРД. Після цього в Києві затримали вісьмох підозрюваних в організації ОЗУ, під час стеження за якою сталася перестрілка між співробітниками поліції.

Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, злочинна група, за якою велося спостереження, складалася з раніше судимих за розбій осіб, колишніх співробітників правоохоронних органів, а також осіб, близьких до правоохоронної системи.

Розслідування загибелі поліцейських доручили Генеральній прокуратурі. Учасників спецоперації на час розслідування відсторонили від роботи.