Луценко ліквідував Департамент спецрозслідувань ГПУ

11 липня 16:56

Між Генпрокурорм і начальником департаменту давно все було негладко.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 11 липня підписав наказ про організаційні зміни в структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури України відповідно до якого було ліквідовано чотири структурні підрозділи Генеральної прокуратури. Зокрема мова йде Департамент спеціальних розслідувань, Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями та Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Як йдеться в офіційному повідомленні Генпрокуратури, зміни повинні розмежувати структурні підрозділів, які здійснюють досудове розслідування і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням в Генеральній прокуратурі України.

Замість Департаменту спеціальних розслідувань утворено Управління спеціальних розслідувань "як самостійний структурний підрозділ з тією ж штатною чисельністю, що і однойменне управління у складі колишнього". Водночас процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань буде проводити Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

Окрім того, на базі двох самостійних ліквідованих структурних підрозділів утворено два нових управління у складі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України: Управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки та Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Нагадаємо, раніше Сергій Горбатюк заявляв про те, що Департамент спецрозслідувань можуть ліквідувати у зв'язку зі створенням Державного бюро розслідувань та департаменту Генпрокуратури щодо процесуального керівництва.

Минулого тижня до Департаменту спецрозслідувань прийшла позапланова перевірка, призначена генпрокурором Юрієм Луценком, однак її не пустили до Департаменту, адже члени комісії не змогли надати відповідних документів щодо плану їхньої перевірки.

У вівторок, 11 липня, в ГПУ заявили, що перевірка не була позаплановою, а повинна була проводитись відповідно до пункту 4.2 плану першочергових заходів Генеральної прокуратури України на ІІ квартал 2018 року з питання організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань.

"Її завданням було забезпечення виконання плану роботи. Аналогічні планові перевірки самостійних структурних підрозділів систематично проводяться в центральному апараті Генеральної прокуратури України", - йдеться у повідомленні відомства.