Кримінальне законодавство України необхідно привести у відповідність з нормами міжнародного кримінального права — юрист

19 травня 15:39

Сьогодні предметом міжнародного кримінального права є т. н. основні злочини, кожне з яких відноситься до юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС): геноцид, злочини проти людяності, військові злочини, агресія.

 

20 грудня 2018 року Кабінет міністрів України вніс на розгляд парламенту проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права" (№ 9438). Цей законопроект, який є результатом спільних зусиль групи українських та іноземних фахівців у сфері національного й міжнародного кримінального права, громадської платформи "Правозахисний порядок денний" та Міністерства юстиції України, передбачає приведення положень кримінального законодавства України до максимальної відповідності нормам міжнародного кримінального права.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Костянтин Задоя, доцент кафедри кримінального права та кримінології КНУ ім. Т. Шевченка, кандидат юридичних наук. За його словами, нині предметом міжнародного кримінального права є так звані основні злочини, кожен із яких належить до юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС): геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, агресія.

"Законопроект № 9438 передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України (ККУ), які покликані встановити відповідальність за ці діяння у максимальній відповідності до міжнародного права, що втілюється, з одного боку, у "дружньому" законодавчому описі цих злочинів, а з іншого - у запровадженні положень, покликаних запобігати їх безкарності (незастосування строків давності, неможливість амністії або звільнення від кримінальної відповідальності)", - зазначає юрист.

Докладніше про необхідність синхронізації КК з нормами міжнародного кримінального права читайте у статті Костянтина Задої "На шляху до українського Нюрнберга" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".