Контактній групі не вдалося домовитися про звільнення полонених - ОБСЄ

22 грудня 20:57

Ситуація навколо звільнення полонених залишається дуже складною.

 


У питанні звільнення полонених сторонами конфлікту в Донбасі відсутній прогрес.

"Підгрупа з гуманітарних питань вживає нові зусилля щодо з'ясування доль незаконно затриманих. Найбільш складною є ситуація навколо їх звільнення", - заявив журналістам у Мінську спецпредставник голови ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі Мартін Сайдик

Він зазначив, що сторонам не вдалося досягти конкретних результатів з цього питання. Сайдик зазначив, що координаційну роль у звільненні полонених повинен зіграти Міжнародний комітет Червоного хреста.

За його словами, з початку роботи в травні робочих підгруп вдалося звільнити більше 80 полонених.

При цьому Сайдик підтвердив, що представники Контактної групи домовилися про беззастережне припинення вогню в ніч з 22 на 23 грудня.

"Тристороння контактна група нагадує всім сторонам про їх зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню і закликає беззастережно і в повній мірі дотримуватися його, починаючи з 00:00 в ніч з 22 на 23 грудня", - сказав М. Сайдик.

Читайте також: В полоні у бойовиків перебувають 142 заручники – Геращенко


Напередодні про це повідомила прес-секретар представника України в Контактній групі, екс-президента України Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.

Потім представник України в гуманітарній підгрупі, народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що проросійські бойовики пообіцяли сприяти у наданні доступу співробітникам Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до полонених українців.

8 грудня повідомлялося, що Україна в рамках Контактної групи наполягає на обмін полоненими до Нового року.

17 листопада повідомлялося, що Україна в рамках Контактної групи з Донбасу висунула ряд вимог.

10 листопада Геращенко заявила, що в полоні у бойовиків перебуває 141 заручник.