Колишня УПЦ МП заборонила служіння двом митрополитам-учасникам об'єднавчого Собору

17 грудня 15:01

Один з них вже повідомив про перехід до складу Православної церкви України.

 

"Синод" колишньої Української православної церкви Московського патріархату звільнив із посад і заборонив служіння учасникам об'єднавчого Собору митрополитам Симеону (Шостацкого) та Олександру (Драбінко), повідомляє "Громадське".

У понеділок, 17 грудня, на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося "екстрене засідання синоду", на якому представники УПЦ МП "дали оцінку" Собору 15 грудня.

"Священний Синод звільнив з керування єпархією та заборонив у служінні митрополиту Вінницькому і Барському Симеону, а також заборонив у служінні й зняв з посади єпископа Київської митрополії, митрополита Переяслав-Хмельницього і Вишневського Олександра", - повідомили після засідання його учасники.

За словами митрополита УПЦ МП Бориспільського і Броварського Антонія, на Соборі "об'єдналися дві неканонічні структури" (Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква – ред.), тому для "Української православної церкви (МП – ред.) це рішення немає ніякого значення".

"Як і раніше, в Україні є тільки одна канонічна церква, яку очолює митрополит Онуфрій. І це визначають всі помісні православні церкви. Українська православна церква жива, вона діє, вона служить своєму народу", - заявив Антоній.

Зазначимо, після створення Православної церкви України, яка є спадкоємицею об'єднаних УПЦ КП і УАПЦ, УПЦ МП продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

15 грудня об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві та визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. І скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. 15 грудня предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій втратив свій титул митрополита Київського і всієї України.

Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".