Колишньому політв'язню Роману Сущенку на 20 років заборонили в'їзд до Росії

09 вересня 15:28

Про помилування і заборону в'їзду Сущенко дізнався у московському СІЗО.

 

Звільненому з російського полону українському журналісту Роману Сущенку заборонили в'їзд до Росії упродовж наступних 20 років, повідомив у коментарі "Укрінформ" його захисник Марк Фейгін.

За словами захисника, про помилування і заборону в'їзду колишній політв'язень дізнався у московському СІЗО "Лефортове", куди його перевели за кілька днів до обміну утримуваними особами 7 вересня.

"Якщо говорити про юридичний бік справи, то Сущенка помилували і на 20 років заборонили в'їзд на територію Російської Федерації. Про це йому оголосили в СІЗО. Однак указ, наскільки я знаю, ніде не публікувався. Мабуть, він секретний", - розповів Фейгін.

Нагадаємо, Сущенко відбував незаконно призначене "покарання" у виправній колонії №11 у Кіровській області. Влітку 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих обвинуваченнях, засудив його до 12 років позбавлення волі за "шпигунство". ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, звинувативши у збиранні інформації про російське вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".