Іванющенка зняли з розшуку за рішенням одеської прокуратури

02 липня 23:23

Ще минулого тижня "Юра Єнакіївський" перебував у переліку осіб, які переховуються від органів слідства.

 

Колишнього народного депутата від "Партії регіонів" і близького соратника засудженого за держзраду експрезидента Віктора Януковича Юрія Іванющенка зняли з розшуку. Інформація про Іванющенка, також відомого як "Юра Єнакіївський", зникла зі списку осіб, які переховуються від слідчих органів, повідомляє "Українська правда".

У Нацполіції підтвердили інформацію припинення розшуку Іванющенка на підставі рішень прокуратури Одеської області.

"На початку червня ми отримали постанову прокуратури області про закриття кримінального провадження стосовно зазначеного громадянина. За законом це автоматично тягне за собою внесення змін до розшукових баз і зняття з розшуку", - пояснив офіційний представник Національної поліції Ярослав Тракало.

За його словами, з публікацій у ЗМІ поліція дізналася про скасування закриття кримінальної справи щодо Іванющенка. І відправили відповідний запит до одеської прокуратури. 25 червня прокуратура надала копію постанови про закриття кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину.

"27 червня картка розшуку була припинена на підставі первинних, а також перепідтверджуючих документів про закриття провадження", - уточнив Тракало.

Він підкреслив, що розшук Іванющенка може бути відновлено на підставі рішення прокуратури.

"Якщо до нас надійде відповідне доручення з постановою про оголошення в розшук цієї особи, оперативними підрозділами почнеться його розшук, а інформація внесена у відповідні облікові бази", - запевнив представник Нацполіції.

У прокуратурі Одеської області повідомили, що закрили справу щодо Іванющенка ще в квітні у зв'язку зі скасуванням Конституційним судом статті про незаконне збагачення, а також про рішення суду, який зобов'язав прокуратуру закрити справу про рейдерське захоплення одеського ринку "Сьомий кілометр".

У той же час, у прокуратурі запевнили, що нібито "зараз триває досудове розслідування за фактом можливого вимагання права на майно та заволодіння бюджетними коштами". Яких саме епізодів стосується справа, в прокуратурі не уточнили.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила виданню, що заступник генпрокурора нібито відновив одну з частин проадження про вимагання долі на одеському ринку "Сьомий кілометр".

Начальнику Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва НПУ Василь Неволя розповів "Українській правді", що у квітні 2019 року комісія з контролю за файлами Інтерполу вирішила видалити з бази інформацію про Іванющенка.

За словами Неволі, це рішення означає зняття з міжнародного розшуку. При цьому коментувати рішення він не став, пославшись на відповідний заборона Інтерполу.

Як повідомлялося, у квітні цього року Одеська прокуратура закрила кримінальні провадження про рейдерське захоплення ринку "Сьомий кілометр", а також про заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, після втечі з України Юрій Іванющенко живе з родиною в Монако. У лютому 2017 року Верховний суд України вже закрив кримінальні справи проти Іванющенка, проте в березні того ж року ГПУ продовжила розслідування, об'єднавши кримінальні провадження проти екс-регіонала.

У тому ж місяці Юрія Іванющенка виключили із санкційних списків ЄС. Перед цим Інтерпол декілька разів знімав Іванющенка з міжнародного розшуку на підставі рішень українських судів.

У січні 2015 року Іванющенка оголосили в розшук в Україні. За даними МВС, він переховується від слідства з грудня 2014 року. Його підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України.

Після відкриття кримінальних справ Європейський Союз запровадив санкції проти Іванющенка. У Швейцарії були заарештовані 72 млн швейцарських франків на його рахунках. За даними слідства, вони були незаконно виведені з України. Швейцарія пообіцяла повернути ці гроші Україні, якщо буде доведено їх незаконне походження.