Існує можливість обміну Сущенка – Фейгін

31 липня 00:35

Для цього необхідна активність з цього питання з боку України.

 

Низка нещодавніх подій, зокрема, навколо військовополонених українських моряків, дозволяє більш оптимістично дивитися на перспективи звільнення з кремлівської тюрми журналіста Романа Сущенка, заявив адвокат Марк Фейгін у коментарі "Укрінформу".

"Побував сьогодні в колонії у Романа Сущенка. У нього все добре... Також можна сказати, що напередодні українських парламентських виборів проходили різні події, які надають певний оптимізм. Ймовірно, як варіант передбачається передача Сущенка Україні для відбування покарання. І ймовірно – обмін. Однак потрібно, щоб українська сторона проявила активність з цього питання. Так що перспектива, хай поки і досить примарна, проте є", – розповів юрист.

Фейгін зазначив, що його підзахисний перебуває в камері один. При цьому передбачається, що в подальшому адміністративна комісія продовжить термін перебування Сущенка у безпечному місці на три місяці – починаючи з п'ятого серпня.

4 червня 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих обвинуваченнях у шпигунстві, засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, винесеного судом першої інстанції. Засідання суду тривало 10 хвилин. 7 листопада Сущенка етапували до виправної колонії №11 у Кіровській області.

МЗС України висловило протест у зв'язку з рішенням російського суду і наголосило на необхідності звільнення політв'язня. За словами адвоката Марка Фейгіна, Сущенко готовий написати прохання про помилування на ім'я президента РФ Володимира Путіна, щоб домогтися звільнення з російської в'язниці.

ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Журналіст провину не визнав.