Християни східного обряду відзначають День Миколи Весняного

22 травня 00:30

Святого Миколая молять про захист врожаю.

 

У п'ятницю, 22 травня, християни східного обряду відзначають свято Миколая Чудотворця. У нього є й інші назви: Миколи Весняного, Миколи Вешнего, Миколи Літнього, Миколи Теплого. Миколу Чудотворця вважають покровителем дітей, моряків, торговців і закоханих пар.

Історія свята

Християни східного обряду вшановують пам'ять Миколи Чудотворця двічі на рік: 19 грудня, в день його смерті відзначають День святого Миколая, а 22 травня – день перенесення його мощей з Мир Лікійських у Бар – Миколи Весняного.

Вважається, що під час внесення мощей святого сталося зцілення тих, хто перебував у храмі. Пізніше був побудований храм на честь Святого Миколая.

Традиційно в День Миколи Весняного моляться про врожай, щоб святий захистив посіви від холоду і злив. В цей день також існував обряд освячення коней за допомогою святої води. Щоб кінь не мучили нечисті, наїзник скакав на ньому в полі.

З Миколи починали віддавати молодим хлопцям коней на нічну паству. На свято до них могли прийти дівчата і влаштувати гуляння з хороводами. Іноді пастухи і діти збиралися біля багаття з кашею або пирогами.

Читайте також: Концепція "внутрішнього ворога"

При цьому тільки після літнього Миколая в народі дозволяється сіяти гречку і стригти овець.