Християни східного обряду святкують Вознесіння Господнє

17 травня 10:47

Свято є одним з найважливіших у християн.

 

У четвер, 17 травня, християни східного обряду відзначають Вознесіння Господнє. Вважається, що в цей день Христос на очах у апостолів вознісся на небо. Це свято, що входить до числа Двунадесятих свят (12 найбільших після Великодня в православ'ї), припадає на четвер 40-го дня по Воскресінні Христа. В Католицькій церкві Вознесіння Господнє має найвищий статус - торжества.

У храмах після Вознесіння ховають плащаницю. Серед народних звичаїв, пов'язаних з цим святом – випікання обрядового печива у формі драбинок, "щоб було по чому Ісусові вилізти на небо". Такий ритуальний хлібець носили на могили, щоб в останній раз пом'янути померлих.

Що не можна робити в Вознесіння Господнє

У цей день не можна сваритися з близькими, лихословити і думати поганого. Необхідно утримати в душі мир і спокій. Бажано згадати померлих родичів і провести цей день у колі родини.

Не рекомендується в цей день займатися важкою працею.

У старовину заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що "можна попасти в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебраків".

Прикмети Вознесіння Господнього

Вважається, що в цей день літо змінює весну, тому надалі можна не боятися похолодань.

Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до Михайлова дня, 21 листопада. Дощова погода віщує неврожай і хвороби у худоби.

Якщо у цей день скупатися в річці, здоров'я буде міцним.

Якщо курка знесла цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.

Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

У цей день вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющою.

Прийнято молитися про благополуччя і здоров'я: в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує усі прохання людей і виконує їх.

Також у це свято варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці.