Християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 06:00

Свято присвячений спогадам про смерть (успіння) Діви Марії.

 

28 серпня християни східного обряду відзначають велике свято – Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято православної і католицької церков присвячену спогадам про смерть (успіння) Божої Матері, у православ'ї належить до числа дванадесятих.

Єрусалимська, Руська, Грузинська, Сербська та Українська православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкують Успіння 28 серпня за юліанським календарем. Католицька церква і ряд православних церков святкують 15 серпня за григоріанським календарем.

Згідно з церковним переказом, у цей день апостоли, які проповідували у різних країнах, чудесним чином зібралися в єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії.

В цей день віруючі просять допомоги і заступництва у Пресвятої Богородиці, читають молитви, акафісти, присвячені їй.

В народі свято називають Першою Пречистою, Друга Пречиста відзначається 21 вересня, а Третя -14 жовтня.

Вважається, що з Успіння починається бабине літо, яке триватиме ще весь вересень. Відома приказка "Успіння проводжай, а осінь - зустрічай".

До цього свята також був приурочену свято врожаю. В цей день відбувалися проводи літа - зустріч осені - перші осеніни. Оскільки Успіння вважалося останнім літнім днем, то свято закінчувавлося тим, що в цей вечір в хатах вперше "здувати вогонь" - запалювали лучину, лампу або свічку і сідали вечеряти при світлі.

Читайте також: Більше половини українців ходять до церкви, але здебільшого - на свята

Згідно з народними прикметами, якщо на Першу Пречисту гарна погода - вся осінь буде гарна.