ГПУ руйнує мережу агентів НАБУ під прикриттям

01 грудня 16:25

У прокуратурі оприлюднили інформацію про деяких агентів бюро.

 

У Генеральній прокуратурі оприлюднили інформацію про деяких агентів НАБУ, опублікувавши в мережі знімки вилученого при обшуках майна.

Як написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, під час обшуку за місцем проживання агента Катерини Сікорської в селі Козин у приватному будинку були вилучені документи з грифом "обмеження доступу", зошити з секретною інформацією про прослуховування об'єктів та матеріали проведених негласних слідчих дій.

Прес-секретар ГПУ також заявила про те, що Сікорській і близьким членам її сім'ї належать три приватних будинки в Козині, а також автомобілі "Мазератті", "Лексус" і два "Порше Кайен". Знімки цього майна також були оприлюднені.

Також Сарган повідомила про те, що були проведені обшуки на конспіративній квартирі, в таємному офісі другого підрозділу Антикорупційного бюро та за місцем проживання членів "таємного підрозділу" НАБУ.

У ході обшуків в одному з приватних будинків Києва були також вилучені у великій кількості документи з грифом "таємно" і "цілком таємно", спеціальні технічні засоби для зняття інформації, а також паспорти громадян іноземних держав, сказано в повідомленні.

Тим часом директор НАБУ Артем Ситник, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу, зазначив, що розкривати інформацію про агентів бюро небезпечно, враховуючи те, що вже зроблено.

Він також додав, що майно, яке знайшли при обшуку будинку агента Катерини Сікорської їй не належить.

"Майно не належить Катерині, а належить навіть не близьким родичам, а іншим особам... Але я розумію, наскільки приємно ГПУ було розкрити дані про Катерину", - сказав Ситник.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

Водночас Пімахова заявила про те, що не знала про проведення спецоперації НАБУ, а також додала, що за власною ініціативою подала заяву до СБУ про запропонований хабар.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.

Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.