Геращенко попрохала ГПУ заарештувати її

06 серпня 19:05

Вона також проситиме Верховну Раду позбавити її недоторканності.

 

Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернулася до Генеральної прокуратури із проханням ініціювати її арешт. Так Геращенко відреагувала на вимоги народного депутата всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Андрія Сенченка щодо позбавлення її недоторканності через позицію стосовно продовження особливого статусу для Донбасу.

"Також звернулася до ГП з проханням мого арешту - на вимогу "Батьківщини". За мою політичну позицію по Донбасу", - написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше Геращенко сама ж і повідомила про вимоги Сенченка щодо позбавлення її недоторканності та "відправлення під суд".

"Звертаюся до всіх колег по коаліції. Представник "Батьківщини" Андрій Сенченко вимагає зняти з мене депутатську недоторканість і відправити під суд за мою позицію щодо необхідності пролонгації закону про особливості самоврядування в Донецькій і Луганській областях", - зазначила Геращенко.

Вона додала, що вимагатиме поставити питання зняття недоторканості в перший день вересневої сесії Верховної Ради. За її словами це питання має бути вирішене першим.

Нагадаємо, що Геращенко заявила про апелювання до депутатів щодо продовження дії Закону України про особливий статус ОРДЛО. Вона також заявила, що США та ЄС вже закликають Раду пролонгувати зазначений документ.

Раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

"Я не бачу ніякої шкоди в продовженні дії закону. Нічого не зміниться з сьогоднішнього дня і до того дня, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому немає шкоди. Зате Росія буде використовувати зупинення дії закону в якості причини скаржитися на Україну. Там скажуть , що Україна не хоче виконувати Мінських угод. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить", - заявив Волкер в інтерв'ю Голосу Америки, опублікованому 25 липня.

Закон, про який йде мова, був прийнятий в жовтні 2014 року. Його затвердили терміном на три роки. У жовтні 2017 року Верховна Рада прийняла закон "Про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремий районах Донецької і Луганської областей", який продовжив ще на рік особливий статус Донбасу.