"Формула Штайнмаєра" вселяє віру в досягнення миру у 43% жителів ОРДЛО – опитування

09 листопада 12:44

При цьому понад 21% жителів окупованого Донбасу взагалі нічого про неї не чули.

 

Так звана "формула Штайнмаєра", яка була нав'язана Україні Москвою в якості однієї з умов проведення саміту "нормандської четвірки" і викликала політичні баталії та масові акції протесту по цей бік лінії розмежування, вселяє віру у досягнення миру у 43,3% жителів ОРДЛО. Не вірять у дієвість "формули" 33,4% опитаних, 21,4% - взагалі нічого про неї не чули.

Проведене ще до підписання "формули Штайнмаєра" опитування групи "Рейтинг" показало, що мирне врегулювання з її допомогою готові підтримати лише 18% українців по цей бік лінії розмежування; 23% - виступають проти такої ініціативи, а 60% респондентів вагалися з відповіддю, що цілком зрозуміло, враховуючи складність і специфічність теми.

Дивує, швидше, той факт, що з приводу "Штайнмаєра" не змогли дати відповідь лише 1,8% жителів ОРДЛО.

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольній частині Луганської і 806 - у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Ще в квітні 2014 року "Дзеркало тижня. Україна" спільно з КМІС провели соціологічне дослідження, результати якого дуже серйозно вивчалися в Москві і вплинули на плани щодо створення Малоросії. Виявилося, що в областях, що входять у т.зв. "Підкову ризику", ставлення до Росії зовсім не таке, як його собі емоційно та інтуїтивно уявляли в Кремлі.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".