Філарет контролює майже всі кошти, які надходять у церковну касу Києва – Епіфаній

16 травня 15:09

Київська митрополія зараз частково утримується з тих пожертв, які надходять в казну Михайлівського монастиря, зазначив предстоятель ПЦУ.

 

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Епіфаній розповів, що у Києві всі фінанси, які надходили в церковну касу, окрім Михайлівського монастиря, залишилися за почесним патріархом Філаретом. Про це Епіфаній заявив в інтерв'ю ВВС News Україна.

"Повертаючись до попереднього питання – місто Київ – все місто, включаючи всі фінанси, які надходили в церковну касу, окрім Михайлівського монастиря, залишилися за почесним патріархом Філаретом… Загалом ми – Київська митрополія, Київська православна богословська академія – зараз частково утримуємось з тих пожертв, які надходять в казну Михайлівського золотоверхого монастиря. Решта коштів – від благодійників", - зазначив предстоятель ПЦУ.

За словами Епіфанія, єпархія і все, що зараз перебуває в складі єпархії Києва, окрім Михайлівського Золотоверхого собору (кафедрального собору предстоятеля ПЦУ) – під керуванням Філарета. Предстоятель ПЦУ зазначив, що розмови про те, що у Філарета щось можуть забрати, не відповідають дійсності.

Раніше Філарет у зверненні заявив, що його відмова від статусу патріархату на Помісному Соборі в грудні 2018 року нічого не означає, а Київський патріархат нібито ніхто не скасовував.

Аналітики зазначають, що від часу створення ПЦУ між Філаретом та Епіфанієм виникло протистояння за вплив у церкві. Зокрема почесний патріарх Філарет не задоволений символічним статусом і намагається отримати вирішальний вплив на життя церкви. А запрошенням на бланках УПЦ КП вшанувати пам'ять священномученика Макарія він намагався перевірити, яка кількість ієрархів може підтримати його ідею відновлення УПЦ КП. Водночас після розгортання скандалу низка єпархій ПЦУ зробили відкриті заяви на підтримку Епіфанія.

10 травня глава ПЦУ Епіфаній заявив, що Українська православна церква Київського патріархату юридично припинила своє існування під час Об'єднавчого собору 15 грудня, а її відновлення може загрожувати втратою Томосу.