Фейки про коронавірус поширювали за завданням з Росії – СБУ

25 березня 09:10

СБУ виявила 38 поширювачів фейків про COVID-19.

 

За тиждень в Україні виявили 38 поширювачів фейків про коронавірус в Україні, деякі з них працювали за завданням Російської Федерації. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

Зокрема СБУ затримали інтернет-агітатора з Дніпра, який за замовленням "куратора" з Росії поширював фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксував роботу спецтехніки та правоохоронців. Для поширення паніки, пропагандист також поширив відео про те, що в міському транспорті сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Служба безпеки України спростувала його, як недостовірне.

"Співробітники СБУ передали Нацполіції всю інформацію для застосування до них заходів адміністративного впливу. Між тим декілька осіб порушили серйозні статті Кримінального кодексу України. Зокрема, сьогодні у Дніпрі СБУ припинила діяльність інтернет-агітатора, який за завданням російської сторони публікував у соцмережах неправдиву інформацію про поширення COVID-19 в Україні. Закликав він і до порушення конституційного ладу та територіальної цілісності України, відповідні завдання надходили українцю від "куратора" з Російської Федерації", - йдеться в повідомленні СБУ.

Наразі мешканцю Дніпра інкримінують ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ, вирішується питання щодо оголошення фігуранту про підозру.

Нещодавно ще одного пропагандиста затримали в Одесі. Він розповсюджував неправдиву інформацію про коронавірус, а також публікував матеріали із закликами до зміни територіальних меж та державного кордону України. Також агітаторів затримали у Нікополі, Чернівецькій та Луганській областях.

Російські засоби масової інформації розгорнули значну дезінформаційну кампанію проти Заходу, щоб викликати паніку і посіяти недовіру на тлі поширення пандемії коронавірусу. Головною метою поширення дезінформації в ЄС називають - блокування якісної інформації на тлі пандемії коронавірусу.