Ексзаступника секретаря РНБО Гладковського затримали співробітники НАБУ після спроби виїхати з країни

17 жовтня 13:37

У той же час у соратника Порошенка, який фігурує в справі про масштабні розкрадання в "Укроборонпрому", все заперечують.

 

Колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський в четвер вдень намагався вилетіти з України, але його не випустили. Після цього він був затриманий в четвер співробітниками Національного антикорупційного бюро України в ресторані на Бориспільській трасі, повідомив ексдепутат Сергій Лещенко.

"Затримали в ресторані Kidev на Бориспільській трасі після того, як він спробував полетіти з України", - написав Лещенко у своєму Telegram.

Він також зазначив, що затримання Гладковського було погоджено керівництвом Генпрокуратури.

Про спробу втечі Гладковського і його затримання також повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.

"Гладковський намагався сьогодні вилетіти з України через аеропорт "Бориспіль", але був затриманий на кордоні співробітниками НАБУ", - повідомило агентству джерело в правоохоронних органах.

Водночас фото затримання Гладковського детективами НАБУ опублікував "112 Україна".

У свою чергу пресслужба корпорації "Богдан", президентом якої є Гладковський, заявила, що він нікуди не тікав, а повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 в Брюссель, а затримання назвала "наклепом і спробою створити картинку для телебачення".

"Такі дії не мають нічого спільного з правосуддям, скоріше це можна розцінити як ручне управління силовими органами", - заявили в корпорації.

Нагадаємо, наприкінці лютого було оприлюднено розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".