Експерт розкриває плани з будівництва та модернізації ВМСУ

12 сiчня 12:12

Серед планів на перспективу неофіційно називалася і закупівля для ВМСУ декількох надмалих підводних човнів.

 

Плани передбачають модернізацію фрегата "Гетьман Сагайдачний", прийняття до складу ВМСУ двох нових десантно-штурмових катерів і двох патрульних кораблів. А ще - подальше будівництво бронекатерів типу "Гюрза-М" (до 20 од.) і десантно-штурмових катерів типу "Кентавр" (близько 8 од.), а також середнього розвідувального корабля. Реалізація дорогої програми "Корвет" перенесено на віддалені і вельми туманні терміни: здача головного корабля запланована на 2022-й, а четвертого з серії - на 2028 рік.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. За його словами, у ВМСУ віддають собі звіт, що постановка в дію одного корвета становить майже четверту частину закупівельного рядка річного оборонного бюджету. А вирішити завдання нинішньої війни з одним або навіть двома корветами не вийде. Тому добудова головного корабля в даний час не фінансується.

"Фахівці стверджують, що одним з можливих варіантів порятунку корветної програми могли б стати держгарантії під виконання такого проекту. У ВМСУ стверджують, що в разі такого рішення уряду фінансування готові виділити банки Китаю, Бельгії чи Голландії. Правда, вони вимагають, щоб проект виконувався через юридичний супровід своєї країни, - зазначає експерт. - Однак Києву є над чим подумати, приймаючи до уваги завершення робіт по створенню нової української протикорабельної крилатої ракети "Нептун" з дальністю дії 300 км. На квітень 2019 р. заплановане завершення державних випробувань, з подальшим прийняттям на озброєння".

Автор вказує, що серед планів на перспективу неофіційно називалася і закупівля для ВМСУ декількох надмалих підводних човнів, а також оснащення ВМС патрульними літаками українського виробництва Ан-148МП. Також планується завершення модернізації вертольотів Мі-14 ПЛ(ПС) і закупівля РЛС СР-210 "Дельта", П-18 "Малахіт" і стаціонарних радіогідроакустиних буїв для освітлення підводної обстановки.

Детальніше про перспективи розвитку українського військового флоту читайте в статті Валентина Бадрака "Морський вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".