Екс-суддя МКТЮ: Нератифікація Римського статуту - удар по іміджу України

13 сiчня 07:37

Уряд України двічі повідомляв МКС про визнання його обов'язкової юрисдикції, проте цього недостатньо.

 

В умовах тривання збройної агресії РФ проти України важлива й потрібна якнайшвидша ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) українським парламентом, його нератифікація - удар по іміджу нашої країни, відмічає в інтерв'ю DT.UA екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії (МКТЮ) Володимир Василенко.

"Уряд України двічі повідомляв МКС про визнання його обов'язкової юрисдикції. Уперше - 17 квітня 2014 р., і це стосувалося злочинів, скоєних на Майдані в період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. Вдруге - 8 вересня 2015 р. стосовно ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії Росії проти України, яка почалася 20 лютого 2014 р., і тих злочинів, що були скоєні під час цієї агресії", - розповів Василенко.

Як відмітив екс-суддя МКТЮ, в обох випадках правовою підставою звернення МЗС України до секретаріату МКС були п.3 ст.12 Римського статуту і відповідні постанови Верховної Ради.

За його словами, ці постанови є спеціальним визнанням юрисдикції МКС і, з погляду права, являють собою разову ратифікацію Римського статуту. Подвійне визнання Україною обов'язкової юрисдикції МКС є демонстрацією її позитивного ставлення до цієї важливої міжнародної інституції, проте цього недостатньо.

"Важливо пам'ятати: нератифікація Римського статуту - удар по іміджу нашої країни. І, навпаки, приєднуючись до цього документа, Україна в очах усього світу позиціює себе як держава, що виконує свої зобов'язання та прагне зробити своє національне і міжнародне право інструментами забезпечення справедливості, утвердження і зміцнення правопорядку у світі", - підкреслив Василенко.

Читайте також: Луценко назвав умову ратифікації Україною Римського статуту

Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Володимира Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".