До провокації з "пранком" Порошенка причетні спецслужби РФ та співробітники МЗС Киргизстану – АП

17 листопада 18:01

Російські пранкери, відомі як "Лексус" та "Вован", працюють на Кремль, вважають в Адміністрації президента.

 

До організації провокацій щодо телефонної розмови президента України Петра Порошенка з президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим причетні співробітники киргизького МЗС, що діяли за вказівкою російських спецслужб, заявив прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

За його словами, так звані "пранкери" довго не оприлюднили запис розмови президента України з нібито президентом Киргизстану, тому що монтували запис і затверджували її підсумкову версію зі своїми керівниками з російської ФСБ і в Кремлі". У підсумку, з запису "пранкерів" вирізали ті частини діалогу, де український президент звинувачує РФ в агресії і вказує на важку ситуацію в російській економіці.

"Але є ще один нюанс. Як спецслужби іншої держави змогли це організувати? Розслідування показало, що, на жаль, не обійшлося без участі працівників зовнішньополітичного відомства Киргизстану. Адже вони сприяли організації розмови, надавши контактні телефони Адміністрації Президента Киргизстану. А потім, коли все відбулося, кілька днів не відповідали на дзвінки з України", – написав він у Facebook.

У четвер, 17 листопада, російський пранкер Володимир Кузнєцов, відомий в мережі як "Вован", опублікував запис телефонного розіграшу президента України Петра Порошенка, в якій пранкери говорили від імені президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва. Раніше Кузнєцов та його спільник Олексій Столяров (відомий як "Лексус") повідомляли, що дзвонили президенту України, але не вказували, від чийого імені здійснено дзвінок.

Нагадаємо, 2 листопада на офіційному сайті президента України з'явилося повідомлення про телефонну розмову Порошенка з президентом Киргизстану Атамбаєвим. У повідомленні говорилося, що співрозмовники обговорили актуальні питання українсько-киргизьких відносин.

В апараті президента Киргизстану інформацію про розмову спростували. Незабаром публікацію про розмову з Атамбаєвим видалили з сайту президента України.

3 листопада Міністерство закордонних справ України повідомило про проведення перевірки у зв'язку з провокацією з телефонною розмовою президента Порошенка з Атамбаєвим.