Денісова закликала тиснути на РФ через вирок фігурантам сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір"

24 грудня 15:54

Верховний суд РФ розглянув апеляцію на вирок політв'язням, але залишив його майже без змін.

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту продовжувати тиснути на Росію задля звільнення незаконно утримуваних українців. Так омбудсмен відреагувала на те, що Верховний суд РФ залишив практично без змін вирок фігурантам першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір".

"Через це, закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ, аби домогтися скасування незаконних рішень судів та повернути додому утримуваних громадян України, які досі незаконно тримаються на території тимчасово окупованого Криму та РФ", - написала Денісова в Telegram-каналі.

Вона підкреслила, що Теймура та Узеіра Абдуллаєвих, Рустема Ісмаілова, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова засудили незаконно.

24 грудня Верховний суд Росії розглянув апеляцію на вирок фігурантам першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" і змінив кримчанам терміни "покарання". Однак терміни утримання політв'язнів за ґратами зменшилися лише на кілька місяців. Так, Теймура Абдуллаєва засудили до 16 років 6 місяців ув'язнення і 1 року 4 місяців адміннагляду замість 17 років колонії суворого режиму і 1 року 6 місяців обмеження волі; Узеіра Абдуллаєва – до 12 років 6 місяців замість 13 років; Рустема Ісмаїлова – до 13 років 6 місяців замість 14 років; Еміля Джемаденова – до 11 років 6 місяців замість 12 років; Айдера Саледінова – до 11 років 6 місяців замість 12 років.

Нагадаємо, Російські силовики провели обшуки в будинках Абдуллаєвих, Саледінова, Ісмаїлова, і Джемаденова восени 2016 року. Усіх п'ятьох затримали, звинувативши у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір". Її члени виступають за об'єднання всіх мусульманських країн в єдиний ісламський халіфат, але заперечують насильницькі способи досягнення цієї мети. У Росії "Хізб ут-Тахрір" визнана "терористичною організацією".

Політично мотивовану "справу Хізб ут-Тахрір" неодноразово засуджували міжнародні правозахисні організації, представницькі органи кримських татар і Міністерство закордонних справ України. Однак Росія продовжує переслідувати її фігурантів за нібито "тероризм і екстремізм".