ДБР розпочне свою роботу з наступного понеділка

22 листопада 16:14

Того ж дня перші слідчі складуть присяги.

 

Державне бюро розслідувань розпочне роботу з наступного понеділка, 27 листопада. Тоді ж слідчі ДБР і складуть присягу. При цьому на перший день роботи заплановано призначити 295 слідчих, які працюватимуть у трьох різних підрозділах. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

"27 листопада слідчі Державного бюро розслідувань складуть присягу та розпочнуть перші кримінальні провадження. На цю дату планується призначення 295 слідчих Державного бюро розслідувань, якщо вони матимуть позитивні висновки за результатами спеціальних перевірок та психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфу", - йдеться у повідомлення.

У ДБР додали, що із перших 295 слідчих 102 будуть призначені на посади в центральному апараті, а 193 – в територіальних управліннях. Зазначено, що в ДБР сформували слідчі підрозділи за трьома напрямками: розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції; розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя; розслідування військових злочинів.

"Одночасно вже тривають конкурси на 73 посади слідчих, з них: ­38 посад у центральному апараті та 35 – в територіальних управліннях. Усього станом на 27 листопада у Державному бюро розслідувань має бути призначено 520 працівників. Серед них: ­177 – у центральному апараті та 343 – в територіальних управліннях", - повідомили у прес-службі.

Держбюро розпочне працювати без оперативників, а під час досудових розслідувань будуть залучатися оперативні підрозділи інших правоохоронних органів. При цьому територіальні управління ДБР почнуть працювати одночасно із центральним апаратом. Сім створених територіальних управлінь розташовані у Києві, Краматорську, Львові Мелітополі, Миколаєві, Полтаві та Хмельницкому.

Раніше тимчасово виконуюча обов'язки Директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко, яка заміняє Романа Трубу на час відпустки, відмінила призначений ним нещодавно конкурс для 27 кандидатів на керівні посади в центральний апарат та територіальні управління, обрання яких голова ДБР тривалий час не погоджував через відсутність результатів їхньої перевірки на поліграфі.

28 серпня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба повернув подання на призначення цих людей на посади, оскільки конкурсна комісія не передала йому результати їх психофізіологічних досліджень. 2 листопада Роман Труба звернувся до зовнішньої конкурсної комісії з пропозицією оголосити на ці посади новий конкурс.

Зазначимо, що навколо ДБР та призначення його працівників давно йде конфлікт, під удар якого потрапляє сам директор, але не його заступники. Докладніше про необхідність зняття з посади директора ДБР Романа Труби читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: повчальна історія українського Роккі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".