Бойові дії на морі та масштабна десантна операція — цілком реальні — Бадрак

12 сiчня 07:42

Для України ситуація набуває екзистенційний характер.

 

З відкритою атакою і захопленням українських моряків у морі Москва заступила за червоні прапорці. Війна, причому не з закамуфльованими під бойовиків російськими угрупованнями, а зрозумілим, добре озброєним противником, готовим до масованих ударів, стала так само близька, як, скажімо, восени 2015 року. Особливо вразливим виявилося море, де російська стратегія приймає характер зашморгу, що поступально стягується. "Повзуча" анексія Азовського моря, блокування портів, таємна або явна експлуатація українських територіальних вод, багатоходові провокації з метою почати бойові дії на морі, і навіть масштабна десантна операція - зовсім не ілюзії, а цілком реальний логічний ланцюжок. Його ланки можуть додаватися всякий раз, коли на політико-дипломатичному фронті Путін буде терпіти провал...

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. На його думку, для України ситуація набуває екзистенційного характеру.

"Майже сотня кораблів і катерів Чорноморського флоту Росії і ФСБ знаходяться у водах Азовського моря. Майже половина з них може повноцінно виконувати всі завдання. У той же час Україна має в морі всього чотири судна. Ці слова командувача Військово-морськими силами України Ігоря Воронченко сказані напередодні 2019 року, - зазначає експерт. - Такі вихідні дані, серед іншого, виправдовують в очах суспільства обмежені можливості реагування на подальшу агресію Кремля. Але чи виправдовують вони стратегію влади у сфері побудови оборони країни протягом п'яти років війни? Щоб зрозуміти це, варто вникнути в деталі".

Детальніше про перспективи розвитку українського військового флоту читайте в статті Валентина Бадрака "Морський вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".