Бджолярам, у яких загинули всі бджолосім'ї, відшкодують збитки

28 травня 01:09

Після загибелі мільйонів бджіл в Одеській області винуватцеві і постраждалим бджолярів вдалося домовитися.

 

Фермер з Одеської області вирішив добровільно відшкодувати збитки бджолярам, у яких через його безвідповідальні дії загинули всі бджолосім'ї: поля, що належать агрогосподарству, були оброблені інсектицидами, але бджолярів ніхто не попередив про день обробки.

Ми повідомляли про те, що трапилося в Болградському районі: загинули мільйони бджіл, які вилетіли на засіяні ріпаком поля (ріпак, який вирощують для біопалива, є гарним медоносом). Історія вирішилася таким чином, повідомляє ТСН.

Спочатку фермер категорично відмовлявся відшкодовувати збитки, вважаючи, що раз попередження було залишено в райраді, то він не винен, а пасічники повинні були закрити бджіл у вуликах.

Однак фахівці спростували його твердження про невинність: оброблені інсектицидом поля містять отрути не менш 10 днів, а стільки тримати бджіл у вуликах ніхто б в літній час не зміг. Втім, бджолярів не попередили взагалі.

Після переговорів сторони досягли компромісу: фермер погодився відшкодувати збитки. Сума відшкодування не розголошується, але якщо врахувати, що середня бджолосім'я коштує близько 2000 грн. і більше, на одній пасіці може бути кілька десятків вуликів, а постраждали 8 пасік, то можна зробити висновок, що сума збитків і, відповідно, відшкодування, немаленька. Але зате бджолярі забрали заяви з полции.

Аграрій обіцяє надалі бути обережніше зі всілякими отрутохімікатами.

Минулого літа в Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській та інших областях України була зафіксована масова загибель бджолиних сімей. У деяких господарствах загинули всі бджоли. Збитки бджолярів оцінюються десятками мільйонів гривень.

Пасічники вважають, що відповідальність за загибель бджіл лежить на агропідприємствах, що обробляють поля інсектицидами з порушеннями регламенту.

Україна є одним з найбільших виробників меду в Європі. В Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, які сумарно виробляють в середньому 70 тисяч тонн меду на рік.