Апеляцію на вирок "українському диверсанту" Панову розглянуть 25 жовтня - правозахисники

12 жовтня 18:35

За словами рідних Євгена Панова, судове засідання відбудеться у закритому режимі.

 

Верховний суд Російської Федерації 25 жовтня розгляне апеляцію на вирок "українському диверсанту" Євгену Панову, якого з анексованого Криму етапували до Росії. Панова до цього часу повинні доставити до слідчого ізолятору № 1 міста Москви "Матросская тишина". Про це йдеться на сайті "Кримської правозахисної групи".

"Судове засідання, на якому буде розглянута апеляційна скарга на вирок українцю Євгену Панову, обвинуваченому в підготовці диверсій в Криму, призначено у Верховному суді Російської Федерації (м. Москва, вул. Кухарська, 15)", - повідомили у правозахисній організації.

У "Кримській правозахисній групі" додали, що Панова повинні доставити до слідчого ізолятору № 1 міста Москви "Матросская тишина" (ФКУ "СІЗО-1 УФСІН Росії по р. Москві"). При цьому родичі українця розповіли, що судове засідання відбудеться в закритому режимі.

Зазначимо, 9 жовтня брат Панова повідомив, що українця вже вивезли з окупованого Сімферополя. На той момент Панов перебував у Краснодарі. Однак за припущеннями його брата, українського політв'язня могли відправити в московське СІЗО Лефортово.

Нагадаємо, у липні так званий "Верховний суд" анексованого Криму засудив українця Євгена Панова до восьми років колонії суворого режиму. Від угоди зі слідством обвинувачений відмовився.

У серпні 2016 року ФСБ оголосила про затримання в Криму групи так званих "українських диверсантів", які нібито готували теракти на окупованому півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО Лефортово, після – повернули до Криму.

Спецслужби РФ стверджують, що затримані Євген Панов та Андрій Захтей були членами "групи диверсантів", яка нібито планувала теракти на об'єктах туристичної та соціальної інфраструктури Криму.

Захтей підписав досудову угоду зі слідством. У лютому його засудили до шести років і шести місяців колонії суворого режиму та штрафу 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

Загалом у "справі українських диверсантів" утримуються у неволі 12 осіб: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присіч, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лімешко, Ганна Сухоносова, Дмитро Долгополов.