Адвокати українських полонених моряків наполягають на відкритому засіданні щодо продовження арешту

14 сiчня 12:53

Адвокати українців хочуть, щоб на засіданні були присутні ЗМІ та український омбудсмен Людмила Денісова.

 

Адвокати військовополонених моряків, яких ФСБ РФ захопила в Керченській протоці, наполягають на відкритому засіданні суду щодо продовження строку арешту українців, повідомив на своїй сторінці в Facebook один із захисників Микола Полозов. Всі адвокати військовополонених моряків заявлятимуть відповідні клопотання.

"Позиція команди захисту військовополонених українських моряків - відкриті і прозорі судові засідання, що відповідають принципам гласності при здійсненні судочинства. З обов'язковим допуском на них ЗМІ, представників посольств іноземних держав, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, а також родичів полонених моряків", - написав Полозов.

Він додав, що всі захисники українців мають намір подати відповідні клопотання.

Раніше стало відомо, що ФСБ Росії вимагає закрити від слухачів та ЗМІ судове засідання щодо продовження строку арешту українським морякам, яке має відбутися 15 січня. Крім того, ФСБ вимагає не розголошувати підсумки засідання без узгодження зі слідчим.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".