Адвокат розповіла про стан поранених українських моряків

06 грудня 09:08

За словами Євгенії Закревської, полонені українці не мають претензій до персоналу лікарні, у якій воні перебувають.

 

Троє із полонених українців отримали осколкові поранення під час того, як прикордонники Росії напали на українські кораблі в Керченській протоці. Два полонені моряки отримали поранення рук, в одного поранені обидві ноги. Про це повідомила адвокат Євгенія Закревська, посилаючись на члена Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав громадян в місцях позбавлення волі Павла П'ятницького, передає "Громадське".

"Їм роблять перев'язку, ставлять крапельниці. Адміністрація ізолятора видала зимовий одяг і взуття, чисту постільну білизну... Якістю харчування поранені задоволені, претензій будь-яких до медиків санітарної частини ізолятора або інспекторам УФСІН Москви не мають", - повідомила Закревська, зазначивши, що двом українцям наклали гіпс.

Вона додала, зо співробітник контррозвідки СБУ Василь Сорока під час російської атаки отримав осколкове поранення руки. Він перебуває в одиночній камері у лікарні слідчого ізолятора №1 по Москві, відомій ще як "Матроська тиша".

За словами Закревської, Андрій Ейдер із пораненнями обох ніг перебуває в камері з двома сусідами. Вони нібито допомагають українцю виходити на прогулянку. Ейдеру також видали тростину. Третій із поранених українців. Андрій Артеменко, також перебуває в камері з двома сусідами. Під час російської атаки він отримав поранення руки. Також в Артеменка пошкоджені білки очей.

"Відразу після надходження всі троє були оглянуті терапевтом, хірургом, невропатологом та інфекціоністом. Їм зробили ЕКГ, УЗД, взяті аналізи, а Артеменко 3 грудня додатково оглянутий офтальмологом... Стан усіх трьох пацієнтів головлікар лікарні оцінює як стабільний та задовільний", - передала Закревська слова П'ятницького.

Раніше російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова заявила що моряки, котрі отримали поранення під час обстрілу української корабельної групи росіянами, вже встають і самостійно пересуваються. За її словами, поранені українці отримують необхідну медичну допомогу і гаряче харчування, і скарг від них не надходило.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування". Пізніше українських моряків вивезли з анексованого Криму в Москву. На даний момент більшість українців перебувають в московському СІЗО Лефортово. Поранених українських полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення.

У зв'язку із російською агресією в Керченській протоці 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".