55 з 113 кандидатів у Вищий антикорупційний суд є сумнівними — експерти

14 сiчня 14:45

Кандидати, чиї майно, рішення або зв'язку викличуть підозру у середніх громадян, не заслуговують честі стати антикорупційними суддями.

 

Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан і Трансперенсі Інтернешнл-Україна проаналізували досьє на кандидатів до Антикорупційного суду і сформували власний список тих, до майна, рішень, зв'язків чи поведінки яких є питання. Був застосований стандарт обґрунтованого сумніву, тобто вважається, що кандидати, чиї статки, рішення або зв'язки викличуть підозру в пересічних громадян, - не заслуговують честі стати антикорупційними суддями. Наразі майже половина - 55 із 113 - кандидатів до Вищого антикорупційного суду є сумнівними.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Анастасія Красносільська, експерт Центру протидії корупції, та Ірина Шиба, фонд DEJURE. За їхніми словами, щодо сумнівного майна був відсіяний 41 кандидат, щодо яких є підозри в обмані в електронних деклараціях, у незаконному збагаченні, у тому числі приховуванні майна через оформлення його у власність родичів, заниження вартості майна, приховування доходів або несплаті податків. 26 кандидатів потрапили в список за сумнівним рішенням, тому що виносили рішення по справах Майдану, під політичним тиском, в ході навчання або з іншими порушеннями. З них четверо - судді Майдану. У неетичній поведінці помічені шість кандидатів у Антикорсуд.

"До 26 січня ГРМЕ і ВККС мають спільно вирішити питання подальшої участі в конкурсі кандидатів, щодо яких ГРМЕ висловить сумніви. Кандидати, за доброчесність і професійність яких не проголосують, щонайменше, три міжнародних експерти і дев'ять членів ВККС, припинять участь у конкурсі", - зазначають експерти.

Детальніше про таємниці формування Антикорупційного суду читайте у статті Анастасії Красносільської та Ірини Шиби ""Сірі конячки" Антикорупційного суду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".