Європейська система супутникової навігації вийшла з ладу

15 липня 13:39

З 11 липня не працюють всі супутників системи Galileo.

 

З невідомих причин, з 11 липня перестали працювати всі активні супутники європейської системи супутникової навігації (GNSS) Galileo. Як повідомляє "Популярная механика", причини збою і строки виправлення проблеми не називаються.

Наголошується, що з 26 апаратів системи два вийшли з ладу в 2014 і 2016 роках, два знаходяться на етапі тестування і 22 недоступні для використання. Ніяких даних про те, чому стався збій, на даний момент не публікувалося.

За даними видання Heise, проблеми пов'язані з некоректною роботою наземної станції синхронізації в Італії. Вона відповідає за передачу сигналу точного часу.

11 липня, оператор Galileo - Єврейська агенція супутникової навігації (GSA), - опублікував на своєму сайті попередження для клієнтів. Мова йшла про те, що найближчим часом сигнал GNSS може не відповідати навіть мінімальним вимогам приймаючого обладнання для нормального функціонування. 13 липня з'явилося повідомлення про те, що вся система відчуває глобальний збій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше стало відомо, що Пекін має намір до 2021 року вивести на орбіту угруповання супутників, які будуть оснащені автопілотом і штучним інтелектом.