Wireless Ukraine: Дослідити Wi-Fi треба, але без паніки

31 травня 09:20

Проводити дослідження впливу Wi-Fi треба, але не варто перебільшувати рівень його небезпеки.

 

Про це ZN.UA заявив виконавчий директор Асоціації Wireless Ukraine Олег Соболєв, коментуючи позицію голови Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка.

О.Соболєв вважає, що серед всіх параметрів, які впливають на життя людини, вплив Wi-Fi - мінімальний.

«На здоров'я людей впливає багато параметрів: і вода, і повітря, і мобільні телефони і Wi-Fi. Чи найшкідливіший з них Wi-Fi? Мобільний телефон впливає значно більше: людина весь час його носить, телефонує. У Wi-Fi ж - обмежений радіус дії (100м), точка доступу знаходиться далеко від людини, потужність - мінімальна. Чи може це впливати? Напевно, може, але у порівнянні з іншими параметрами ця дія мінімальна», - вважає О.Соболєв.

Водночас він повідомив, що свого часу Асоціація сама ініціювала проведення досліджень Wi-Fi.

«Ми пропонували профільному інституту МОЗ імені Марзєєва провести дослідження, навіть пропонували фінансування. Все це було пов'язано з проектом «Відкритий світ». Єдине: вони сказали, що це буде три роки - спочатку на мишах, потім - на звірах. Для нас три роки - це занадто багато. Ми можемо - рік. Звичайно, треба досліджувати. Треба дивитися на зарубіжний досвід. Але, на мій погляд, паніка щодо Wi-Fi занадто перебільшена. Істина, як кажуть, - посередині», - сказав О.Соболєв.

Нагадаємо, що раніше Володимир Семиноженко запропонував провести за бюджетні кошти системні дослідження проблеми шкідливого впливу електромагнітного випромінювання і Wi-Fi, оскільки постійний комітет ПАРЄ рекомендував Раді Європи скоротити використання мобільних телефонів і Wi-Fi у школах.

У травні асоціація Wireless Ukraine зверталася до міністра освіти Дмитра Табачника з пропозицією переглянути застарілі санітарні норми, які фактично забороняють використання Wi-Fi у школах.