Викиди вуглекислого газу від світової енергетики виросли до рекордних значень

27 березня 16:44

Зростання кількості викидів пов'язане з рекордним попитом на енергію.

 

Викиди вуглекислого газу від світової енергетики в 2018 році досягли 33,1 мільярда тонн за рахунок рекордного за останнє десятиліття попиту на енергію, повідомляє N+1 з посиланням на Міжнародне енергетичне агентство (IEA).

За даними агентства, майже дві третини рекордного зростання викидів припали на електроенергетику. 85% глобального зростання припало на Китай (зростання склало 2,5%), Індію (зростання на 4,8%) і США (3,1%), а от у Німеччині, Великій Британії, Японії, Мексиці і Франції викиди, навпаки, знизилися.

Приріст викидів в 560 мільйонів тонн порівнянний із загальним обсягом викидів парникових газів від міжнародного авіаційного сектору. Середня концентрація CO2 в атмосфері, за даними агентства, зросла до 407,4 мільйонної частки за обсягом. Велика частина приросту припадала на вугільну електроенергетику, разом з тим, одночасно пішов перехід з вугілля на газ, що знижувало вуглецевоємність енергетики. Перехід на поновлювані джерела енергії дозволив уникнути 215 мільйонів тонн викидів вуглекислого газу, переважно в Китаї і Європі.

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.