Вчені знову засумнівалися в існуванні Дев'ятої планети

21 сiчня 11:11

Дослідники пояснили аномалії дією хмари дрібних транснептунових об'єктів.

 

Професор Американського університету в Бейруті Жихад Тума і вчений з Кембріджського університету Антранік Сефіліан запропонували нове пояснення існування в Сонячній системі декількох десятків тіл з витягнутими орбітами. Як повідомляє Naked science, цю аномалію можна пояснити дією хмари дрібних транснептунових об'єктів (ТНО), а не впливом гіпотетичної Дев'ятої планети.

На думку дослідників, якщо подібний диск має масу, яку можна порівняти з масою планети Ікс, він був би практично невидимий для сучасних інструментів, але викликав аномалії руху небесних об'єктів.

"Якщо видалити Дев'яту планету і замінити її безліччю малих тіл, розкиданих по великому простору, то їх колективне тяжіння призводить до появи тих же витягнутих орбіт, які ми спостерігаємо у деяких ТНО", - заявив Сефилиан.

Варто відзначити, що за існуючими розрахунками, сукупна маса ТНО становить приблизно 0,1-0,2 маси Землі. Маса ж гіпотетичної Дев'ятої планети і гіпотетичного хмари повинна перевищувати масу Землі в 10 разів. Нова гіпотеза, з одного боку, звільняє науковців від необхідності вводити досі не виявлену планету, але з іншого - вимагає і серйозно переглянути уявлення про те, що відбувається на найбільш далеких околицях Сонячної системи.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.