Вчені знайшли стародавні артефакти з незвичайного матеріалу

06 червня 17:57

Стародавні кільця були виготовлені з тіста.

 

Вчені з Австрійського археологічного інституту заявили про те, що кільцеподібні артефакти, які були знайдені при розкопках стародавнього городища, були зроблені з тіста. Як повідомляє Phys.org, доісторичні поселення датується 900-1000 роками до нашої ери.

Поселення Стиллфрід-ан-дер-Март було центром зберігання зерна. Археологічні матеріали були знайдені в 100 ямах, які, як передбачається, якраз і використовувалися для зберігання.

У ході нового дослідження вчені вивчили три кільцеподібних об'єкта, діаметр кожного з яких становив три сантиметри. Аналіз показав, що вони були виготовлені з тіста з ячменю і пшениці. На думку вчених, борошно було вищої якості, потім його змочили, а пізніше висушили без термічної обробки. Подібний процес приготування відрізнявся від обробки інших продуктів харчування, тому дослідники вважають, що кільця були виготовлені не для їжі.

Артефакти також дуже схожі на керамічні грузила для примітивних ткацьких верстатів, які застосовувалися для натягу вільно звисаючих ниток.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки
, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.