Вчені знайшли раніше невідому екстремальну форму життя

12 лютого 12:44

Дослідники знайшли мікроскопічних істот, які живуть в екстремальних умовах.

 

Вчені з Університету Абердіна, які займалися вивченням гідрату метану (легкозаймистий лід), виявили нову форму життя. Як повідомляє "Популярная механика", дослідникам вдалося знайти мікроскопічних істот, які живуть в екстремальних умовах.

Колонії мікробів були знайдені всередині бульбашок нафти і води, які перебували в замерзлих пластах гідрату метану. Провідний автор дослідження доктор Глен Снайдер помітив незвичайну порошкоподібну речовину, коли плавив шматок легкозаймистого льоду. Цей порошок складався з крихітних сферичних структур з темними серцевинами.

Дослідники з'ясували, що нафта розщепилася разом з мікроорганізмами, які перебували в гідраті метану. "В поєднанні з іншими доказами, зібраними моїми колегами, результати аналізу показали, що життя може процвітати навіть при майже мінусових температурах і надзвичайно високих тисках, використовуючи тільки важку нафту і солону воду в якості їжі", - заявив один з учених Стівен Боуден.

За словами дослідників, їхнє відкриття стало ще одним доказом того, що життя може існувати в екстремальних умовах, у тому числі гіпотетичних, на інших планетах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.