Вчені знайшли пояснення однієї з загадок космосу

15 липня 12:02

Дослідники з'ясували, чому у більшості "гарячих юпітерів" немає супутників.

 

Міжнародна команда астрономів заявила про те, що їй вдалося вирішити одну з космічних загадок. За словами дослідників, відсутність супутників у більшості "гарячих юпітерів" можна пояснити тим, що гігантські місяці були викинуті з орбіт навколо газових гігантів і залишилися в зовнішніх областях планетних систем, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені вивчили поведінку подібних "місяців-бродяг", які вони назвали "плунетами". Більшість подібних небесних тіл формуються біля "гарячих юпітерів" на досить близькій відстані до материнської зірки. На думку дослідників, взаємодія між двома небесними тілами може призвести до того, що супутник виходить з-під гравітаційного впливу материнської планети і виявляється "викинутий" в космічний простір.

Вчені вважають, що приблизно 50% супутників, які викидаються за межі орбіти планети, могли б пережити "вигнання" і уникнути зіткнення з іншими небесними тілами. В результаті вони могли б залишитися в материнській зоряній системі, але обертатися на її далеких кордонах, як Плутон. Це може пояснити те, чому астрономи вже знайшли 4098 екзопланет, але тільки один кандидат у екзосупутники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.