Вчені знайшли останки найдавніших турботливих батьків

28 грудня 18:34

Древній варанопід жив на Землі 306 мільйонів років тому.

 

Канадські вчені виявили скам'янілі останки двох представників невідомого раніше виду варанопід, які прикривали своїми тілами дитинча. Як повідомляє N+1, це найдавніше свідчення турботи про потомство серед хребетних тварин.

Останки невідомого виду були знайдені на острові Кейп-Бертон у Новій Шотландії. Він жив на Землі 306 мільйонів років тому, тобто на 40 мільйонів років раніше, ніж варанопіди Archaeovenator, які до цього вважалися найдавнішими представниками цього сімейства. Відкритий вид назвали Dendromaia unamakiensis.

Положення та збереження останків свідчили про те, що тварини були поховані миттєво в свій норі. Вчені з'ясували, що турбота про потомство зустрічалася серед палеозойських синапсид значно частіше і з'явилася раніше, ніж передбачалося раніше. Виявлення D. unamakiensis допоможе розібратися в тому, як батьківська турбота позначається на різноманітності і виживання виду. На думку вчених, саме турбота про дитинчат могла стати причиною чисельного і таксономічного домінування синапсид над рептиліями в палеозойській ері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.