Вчені запропонували нове пояснення вогням нічних світлячків

27 серпня 16:51

Вогні допомагають показати хижакам, що комахи вкрай неприємні на смак.

 

Американські вчені пояснили, чому нічні світляки світяться в темряві. За словами дослідників, органи світіння світляків – лантерни попереджають хижаків про те, що комаха вкрай неприємна на смак його краще не чіпати. Як повідомляє Naked science, "підсвічування" світляків виконує ті ж функції, що і яскраве забарвлення видів, що виробляють токсичні речовини.

У ході дослідження вчені провели експерименти зі світлячками, органи, що світяться, яких були закриті. Для початку трьом комахоїдним кажанам, які утримувалися в неволі і перш зі світлячками не стикалися, пред'являлися світляки в звичайному вигляді. Вже після декількох спроб вони перестали атакувати неприємних жуків.

Проте потім в клітку впустили світляків, органи світіння яких були закриті крихітними паперовими пасками і краплями чорної фарби. Такі комахи дійсно погано розпізнавалися летючими мишами, і їм знадобилося значно більше часу, щоб зрозуміти, що видобуток дуже огидна на смак і її краще залишити в спокої.

Раніше вчені встановили, що бегемоти є хижими тваринами. До парадоксального на перший погляд висновку вчені прийшли, дослідивши епідемію ящура серед бегемотів, які живуть на території Замбії і Уганди. За даними дослідників, ящур поширювався серед бегемотів незвичайним способом – він вражав не окремих особин, а всю популяцію гіпопотамів відразу, таким чином, від хвороби вмирали одночасно 50 і більше бегемотів. Смертність бегемотів від ящуру в середньому у 5-10 разів вище, ніж серед інших травоїдних.