Вчені вперше виявили випадки зараження хворобою Альцгеймера

10 вересня 11:05

До цього смертельна хвороба вважалася незаразною.

 

Група лікарів з Британії встановила, що пацієнти, які пройшли курс лікування гормонами росту людини, отримали разом з ними бета-амілоїди (основний компонент амілоїдних бляшок, що зустрічаються в мозку пацієнтів, які страждають від хвороби Альцгеймера). Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

Передача пріонної хвороби від людини до людини за допомогою медичних процедур (ятрогенне зараження) сталася з дуже довгим інкубаційним періодом, який склав близько 50 років. У 1958-1989 роках 1848 низькорослих британців отримали ін'єкції гормону росту, отриманого з гіпофіза небіжчиків, частина органів яких була заражена пріонами, про що лікарі не знали. У 1985 році цей метод був заборонений через випадки хвороби Крейтцфельдта-Якоба (ХКЯ) серед пацієнтів.

Джон Колліндж і його колеги провели розтин і аналіз тканин мозку восьми пацієнтів, які померли від ятрогенної БКЯ у віці від 36 до 58 років. Крім ознак пріонної хвороби, у шести пацієнтів знайшли бета-амілоїдну патологію, а у чотирьох - ознаки церебральної амілоїдної ангіопатії (маловідомого невиліковного захворювання, також пов'язаного з хворобою Альцгеймера). Такі патології вкрай рідкісні для пацієнтів у віці від 30 до 50 років. На думку лікарів, якщо б вони не померли від ХКЯ, то через деякий час стали б жертвами хвороби Альцгеймера.

Таким чином, ризик зараження невиліковними нейродегенеративними хворобами за допомогою ін'єкцій гормонів росту, отриманих від трупів, можна вважати доведеним.

Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли універсальні ліки від хвороб мозку, що руйнують бляшки хвороб в мозку пацієнта.