Вчені визначили чемпіонів з дальності міграцій серед тварин

20 листопада 11:03

Найдовші щорічні переходи по суші здійснюють олені, антилопи і вовки.

 

Вчені з США, Канади і Європи перевірили, які тварини здійснюють найдовші щорічні переходи по суші. Виявилося, що першість, як і вважалося, належить північним оленям (карібу), повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені спиралися на дані кількох десятиліть спостережень. Рекордно довгі переходи виявилися характерні для двох популяцій оленів, які живуть в Арктиці і Канаді. Вони щороку мігрують на відстань 1350 кілометрів. Цікаво, що вовки рідко мігрують на такі великі відстані, але канадську популяції оленів супроводжує "своя" зграя вовків, яка проходить з нею близько тисячі кілометрів на рік і стала рекордсменом для цих тварин.

Крім того, міграції на великі відстані здійснюють також антилопи: африканські блакитні гну, монгольські дзерени і тибенські чіру, які за рік проходять по 600-700 кілометрів.

Автори дослідження обчислювали відстань міграції, беручи дистанцію між двома кінцевими точками маршруту тварин і множачи її на два. В реальності ж відстань, яку проходять тварини, може бути набагато більшою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.