Вчені виявили сліди сиру віком понад сім тисяч років

06 вересня 18:03

Залишки сиру були знайдені в керамічних горщиках на території Хорватії.

 

Група археологів з Великої Британії, США та Хорватії під час розкопок на неолітичній стоянці на узбережжі Далмації виявила керамічні горщики, в яких були знайдені залишки сиру, вік якого оцінюється в 7200 років, повідомляє Science Alert.

Наголошується, що археологічні дані свідчать про те, що люди, які жили на цій стоянці, почали вирощувати культурні рослини і розводити худобу ще вісім тисяч років тому. Частину посуду, який був знайдений на стоянці, дослідники віднесли до імпресо - декоративного стилю епохи неоліту, який був поширений від Адріатичного моря до атлантичного узбережжя. Характерною його особливістю є відбитки на кераміці раковин молюска Cerastoderma edule.

На поверхні посуду були знайдені сліди органічних речовин. Ізотопний аналіз показав, що горщики використовувалися для зберігання молочних продуктів, зокрема, сиру і йогурту. У деяких посудинах також були знайдені круглі отвори, що, ймовірно, свідчило про те, що цей посуд використовувався в процесі приготування сиру.

Дослідникам вдалося встановити, що вік сиру становить приблизно 7200 років, що робить його найстаршим з відомих сирів.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки
, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.