Вчені виявили на Марсі небезпечний кислотний туман

04 листопада 11:17

Туман роз'їдає марсіанські скелі.

 

Вчені проаналізували дані, отримані за допомогою марсохода Spirit, і прийшли до висновку, що марсіанський ландшафт розчиняється. Відбувається це через наявність туману, який утворюється частинками води в марсіанській атмосфері і кислотними парами, ймовірно, вулканічного походження.

За даними Discovery, аналог марсіанського кислотного туману існує і на Землі, це гавайський смог (vog), який утворюється при виверженні вулкана Кілауеа. Vog утворюється в результаті реакції вулканічних газів, насамперед окисів сірки, з сонячним світлом, киснем і вологістю. У результаті смог включає в себе сірчану кислоту та інші сульфати.

На Марсі процес формування кислотного газу є більш тривалим, він може зайняти кілька мільйонів років. Сліди отруйного туману були виявлені в районі кратера Гусєва. Про їх наявність, імовірно, свідчить високе співвідношення окисленого заліза до загального заліза в скельних породах на певній території. Ці породи також втратили свою кристалічну структуру. Саме тут, на думку вчених, кислотний газ роз'їдав скелі. Туман створив на їхній поверхні "гель", який зруйнував кристалічну структуру, залишивши після себе скельний "мішанину".

У кінці вересня цього року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. А пізніше опублікували відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.