Вчені відкрили новий підтип розсіяного склерозу

26 серпня 04:30

Захворювання не знищує мієлін, але призводить до деградації тканин.

 

Вчені з клініки Клівленда проаналізували мозок, вражений розсіяним склерозом, і виявили новий підтип захворювання, який не атакує мієлін, але сприяє втраті нейронів. Як повідомляє Naked science, відкриття демонструє необхідність створення нових стратегій діагностики для виявлення мієлокортикального розсіяного склерозу, а також нових способів лікування.

У ході дослідження вчені скористалися базою донорських органів клініки. Вони обстежили мізки сотні пацієнтів, що страждали на розсіяний склероз. Спершу вони просканували їх за допомогою МРТ, а потім провели аутопсію. Дванадцять органів показали ознаки традиційного розсіяного склерозу, ще дванадцять - симптоми нового підтипу. Його вчені назвали мієлокортикальним розсіяним склерозом (myelocortical multiple sclerosis). Для контролю вони використали тринадцять здорових мізків, які розкрили раніше.

Наголошується, що обидва підтипи захворювання призвели до порушень у спинному мозку і корі, але ушкодження білої речовини спостерігалося тільки у мозку з відомим типом захворювання. При цьому і в тих, і в інших випадках зменшилися щільність нейронів і товщина кори - ознаки, характерні для дегенерації мозку. Це означає, що, всупереч усталеним уявленням, втрата нейронів при розсіяному склерозі може відбуватися і без ураження мієлінової оболонки.

Розсіяний склероз - хронічне аутоімунне захворювання, що вражає білу речовину (пучки аксонів, що відходять від нейронів). Воно не має ніякого відношення до старечого порушення пам'яті. Оскільки захворювання розподіляється по всій центральній нервовій системі, не маючи певних вогнищ, його називають розсіяним.

Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.