Вчені створили найменший двигун у світі

03 травня 17:57

Двигун буде використовуватися в нанороботах.

 

Вчені з Кембріджського університету винайшли найменший двигун у світі, який, за їхніми словами, можна буде використовувати в нанороботах, у тому числі у тих, які будуть запускатися в тіло людини для медичних цілей. Про винахід вчених повідомляє видання Financial Times.

Створений прототип двигуна отримав назву "наноперетворюіач, що приводить в дію" (Ant), він справляє на одиницю ваги рушійну силу в десять разів вищу, ніж у будь-якого сучасного двигуна або мускула.

Як заявив один з авторів роботи Джеремі Бомберг, "люди вже багато років говорять про появу нанороботів, однак їх досі не існує. Чому? Тому що до цього моменту не було способу примусити їх переміщатися в рідкому середовищі. Це як плисти через патоку, тільки в наномасштабі, тому що сила тяжіння між молекулами дуже висока".

У розробленому науковцями двигуні містяться золоті наночастки діаметром близько 0,06 мікрона, що становить приблизно одну тисячну ширини людської волосини. Ці частинки поміщені у воду з гелеподібним полімером pNIPAM. Коли температура сягає позначки вище 32 градусів за Цельсієм, золоті частинки тісно злипаються з полімером за допомогою міжмолекулярного притягання. Коли температура падає нижче 32 градусів, полімер різко вбирає воду і розширюється, а золоті частинки стрімко відштовхуються в бік один від одного, як пружини.

На даний момент для контролю температури використовуються лазери, але їх можна замінити іншими інструментами. Перехідна температура також може бути змінена.

Раніше повідомлялося про те, що група вчених з інституту клітинної та молекулярної біології Техаського університету в Остіні створила нанорозмірного робота з ДНК, здатного самостійно пересуватися нерівною поверхнею.