Вчені спрогнозували збільшення тривалості земної доби

13 грудня 13:13

Кожен день доба буде збільшуватися на п'ять мілісекунд.

 

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували поступове збільшення тривалості доби на Землі. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Science Advances.

Згідно з розрахунками вчених, кожен день земні доба буде збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд. Крім того, вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на один сантиметр. До таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків. Цей процес повинен привести до перерозподілу матерії з північних регіонів до екватора, у результаті чого обертання планети сповільниться.

Читайте також: Вчені запропонували нову модель пошуку потенційно жилих планет

У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі. Манк такого впливу не виявив, проте вчені у своєму дослідженні з'ясували, що такий результат пов'язаний в тому числі з невірною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття (два міліметри замість 1-1,5 міліметра).

Раніше повідомлялося про те, що велика частина вічної мерзлоти Аляски зникне до кінця цього століття. Це може призвести до прискорення ходу глобального потепління через величезну кількість органіки, яка утримується під мерзлотою Аляски.