Вчені розповіли про походження міжзоряного астероїда

04 лютого 17:57

Небесне тіло може виявитися уламком комети.

 

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA заявили про те, що міжзоряний астероїд Оумуамуа може виявитися уламком міжзоряної комети, яка розпалася на частини до того, як досягла Сонця. Препринт статті дослідників був опублікований на сайті arXiv.

Попередні дослідження показали, що коли об'єкт почав покидати Сонячну систему, його швидкість несподівано зросла. Це змусило вчених висунути гіпотезу про те, що Оумуамуа насправді є міжзоряним вітрильником. У новій же роботі дослідники пропонують нову гіпотезу його походження.

На їхню думку, Оумуамуа є уламком міжзоряного комети, яка володіла параболічної орбітою і в перигелії повинна була підійти до Сонця на відстань однієї астрономічної одиниці (відстань від Землі до зірки). Разом з тим, подібні небесні тіла дуже часто розпадаються до того, як досягти перигелію, залишаючи пористі фрагменти, позбавлені летких речовин.

Подібні уламки також часто хаотично обертаються навколо своїх осей, що можна спостерігати і у випадку з Оумуамуа. Прискорення ж небесного тіла може бути обумовлено дією сонячної радіації.

Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.