Вчені розповіли про нову шкоду фаст-фуду

14 червня 12:33

Регулярне харчування у фаст-фудах може негативно вплинути на роботу мозку.

 

Вчені з Австралійського національного університету заявили про те, що регулярне споживання фаст-фуду, в тому числі бургерів, може негативно позначитися на роботі мозку, повідомляє MedicalXpress.

Вчені проаналізували результат 200 досліджень, в яких прийняло участь близько семи тисяч осіб. У результаті їм вдалося знайти "переконливі докази" того, що нездорова дієта і недолік фізичної активності призводять до розвитку діабету другого типу, а також порушення когнітивних функцій, викликаючи деменцію та атрофію мозку.

Наголошується, що стандартний набір з бургера, картоплі-фрі і солодкого напою містить 650 кілокалорій, тобто, чверть денної норми для чоловіків і третину – для жінок. Крім того, на даний момент люди вживають набагато більше калорій на день, ніж 50 років тому.

Дослідники також підкреслюють, що збиток, нанесений мозку, стає практично незворотнім в середньому віці. Рекомендації, які спрямовані на зниження ризику розвитку деменції у людей після 60 років, практично марні. Тому вони закликають почати вести здоровий спосіб життя якомога раніше.

За словами вчених, близько 30% дорослого населення світу страждають від надмірної ваги або ожиріння, а 10% будуть страждати від діабету другого типу до 2030 року.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.