Вчені розповіли про катастрофу, що загрожує Балтійському морю

06 липня 13:03

Дослідники стурбовані стрімкою втратою кисню прибережною частиною водойми.

 

Вчені з Фінляндії і Німеччини заявили про те, що прибережні частини Балтійського моря страждають від "безпрецедентної втрати" кисню. Як повідомляє Європейський союз наук про Землю, втрати стали найбільшими за останні 1500 років. За словами дослідників, основною причиною зниження концентрації кисню є забруднення мінеральними добривами і стічними водами.

Вчені підкреслюють, що подібний стан речей може призвести до зниження чисельності риби та масового вимирання морських жителів. Разом з тим, незважаючи на зменшення кількості шкідливих викидів у море, дослідники не зафіксували відновлення концентрації кисню. На думку вчених, це може бути пов'язано з наслідками глобального потепління, оскільки тепла вода менш придатна для утримання кисню.

У ході дослідження вчені вивчили чотириметровий керн, який був витягнутий з дна Архипелагового моря (частина Балтійського моря між Ботнічною і Фінською затоками). Дослідники встановили, що останній період деоксигенації (втрати кисню) в Балтійському морі почався не у 1950-х роках, як вважалося раніше, а у 1900-х. При цьому особливо інтенсивно процес, обумовлений людськими чинниками, проходив у кінці XX століття.

Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.