Вчені пояснили занепад Індської цивілізації

14 листопада 17:21

На думку дослідників, цивілізація зникла через зміни клімату.

 

Вчені з Океанографічного інституту Вудс-Хоула заявили про те, що причиною занепаду Індської цивілізації стали зміни клімату. Як повідомляє Phys.org, представники стародавньої цивілізації звели масштабні міста, побудували першу каналізаційну систему і вели активну торгівлю, разом з тим, до 1800 року до нашої ери вони почали масово покидати міста і переселилися невеликі селища в передгір'ї Гімалаїв.

Хараппська (Індська) цивілізація розвинулася в долині річки Інд у 3300-1300 роках до нашої ери. За словами дослідників, з 2500 року до нашої ери зміни клімату призвели до поступового зменшення кількості опадів під час літніх мусонів. Зимові мусони, навпаки, посилилися, що негативно позначилося на сільському господарстві і змусило представників Індської цивілізації переселитися ближче до Гімалаїв, де води було менше, але і тривалих періодів посухи не виникало.

Висновки вчених були зроблені на підставі аналізу донних відкладень біля берегів Пакистану. Дослідники виділили фрагменти стародавньої ДНК, за якими можна було судити про надходження поживних речовин в морську воду. Під час зимових мусонів, які дмуть з суші, органічні залишки піднімаються з глибини до поверхні океану, в результаті чого активно розмножуються рослинні і тваринні організми. Влітку вітри сильно слабшають.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.