Вчені пояснили появу загадкових візерунків на поверхні Місяця

08 вересня 16:53

На думку дослідників, поява візерунків пов'язана з лавовими трубками.

 

Вчені з Ратґерського університету в США заявили про те, що їм вдалося розгадати загадку виникнення загадкових "вихорів" на поверхні Місяця, які можна помітити за допомогою телескопа. Як повідомляє Science Alert, на думку дослідників, подібні візерунки пов'язані з лавовими трубками, що розташовуються під поверхнею супутника Землі.

Раніше вчені вже встановили, що місце розташування місячних вихорів збігається з областями високої напруженості магнітного поля Місяця. Разом з тим, у супутника Землі немає обертового ядра, яке могло б генерувати глобальне магнітне поле. Незважаючи на те, що кожен подібний вихор пов'язаний з магнітною аномалією, не у кожної такої області зустрічаються такі візерунки. Крім того, вони менше піддаються вивітрюванню, ніж навколишній реголіт, в результаті чого зберігається їх відносно високе альбедо.

У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що подібні завихрення повинні виникати в безпосередній близькості від джерела магнітного поля або прямо над ним. Подібні джерела, швидше за все, залягають не дуже глибоко і є лавовими трубками – каналами, які утворилися при нерівномірному остиганні лави, яка скочувалася по схилах вулкана. Такі структури утворилися на Місяці три-чотири мільярди років тому.

При нагріванні до 600 градусів Цельсія і подальшому охолодженні місячні породи в присутності магнітного поля і у відсутності кисню стають намагніченими. Це пояснюється тим, що висока температура призводить до руйнування мінералів і вивільнення заліза, що міститься в них, атоми якого орієнтуються вздовж ліній зовнішнього магнітного поля. Місячне магнітне поле зникло приблизно один мільярд років тому, що дозволяє встановити мінімальний вік вихорів.

Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.